Porady

Zastanawiacie się kim jest OPTOMETRYSTA?

Jest to specjalista zajmujący się diagnostyką i korekcją wad wzroku.

Czyli jest to osoba pierwszego kontaktu jeśli chodzi o okulary, soczewki kontaktowe lub dysfunkcje widzenia obuocznego np. zezy.

Optometrysta nie jest lekarzem dlatego nie wypisze Wam recepty i nie wyleczy Waszych oczu ale pamiętajmy : WADA WZROKU TO NIE CHOROBA.

Bardzo ważna jest współpraca Optometrysty i Okulisty. Gdy podczas badania Optometrysta wykryje jakieś nieprawidłowości w funkcjonowaniu Waszego układu wzrokowego, natychmiast skieruje Was do Okulisty na dalszą diagnostykę i ewentualne leczenie. 

Wzrok należy badać regularnie, przynajmniej raz w roku zarówno u Optometrysty jak i u Okulisty. Każdy z tych specjalistów zajmuje się okiem ale w innym aspekcie.

Pierwsze badanie wzroku powinno odbyć się już w pierwszych miesiącach życia! – u okulisty dziecięcego.

Dbajcie o swój wzrok świadomie!

OKULARY BIUROWE.

Pracujesz przy komputerze ale chcesz widzieć wyraźnie również biurko, osobę po drugiej stronie?

Okulary biurowe to idealne rozwiązanie dla Ciebie.

Zapewniają komfortowe widzenie z bliska oraz do 2 metrów.

REWELACYJNE  I  INTELIGENTNE SZKŁA TRANSITIONS MARKI JAI KUDO.

Soczewki, które same dostosowują się do panujących warunków atmosferycznych.

A do tego maja piękne kolory.

OKULARY PROGRESYWNE

Masz problem z czytaniem?

Wydłużają Ci się ręce?

Mamy na to rozwiązanie – okulary progresywne.

JAK TO JEST ZROBIONE ?

Zapraszamy na premierę filmu JAI KUDO EYEWEAR .

Poznajemy kulisy powstawania ręcznie robionej kolekcji opraw marki Jai Kudo.

Prawda, że są wspaniałe?

BEZPIECZNE I LEKKIE OKULARY.

Ze względu na swoją odporność są dedykowane dla:

 • dzieci
 • sportowców
 • osób pracujących w trudnych warunkach.

Materiał TRIVEX zapewnia dodatkowe wzmocnienie szkieł przed pęknięciem i chroni oczy przed uszkodzeniem.

OKULARY Z APTEKI

 • tani materiał wykonania, który może uczulać,
 • brak optymalnej korekcji każdego oka, bardzo rzadko oko prawe wymaga takich samych wartości korekcyjnych jak oko lewe,
 • okulary z apteki nie korygują astygmatyzmu a 90 % z nas taki posiada,
 • szkła zamontowane w takich okularach nie posiadają odpowiednich powłok i uszlachetnień,
 • brak indywidualnych pomiarów montażowych, okulary z apteki robione są masowo, to tak jakby każdy z nas miał nosić buty w rozmiarze 38.
JESTEŚMY ZDECYDOWANIE NA NIE !!

SZKŁA DLA KIEROWCÓW

 • Odczuwasz dyskomfort podczas jazdy wieczorem?
 • Oślepiają Cię światła reflektorów?

Te szkła są idealne dla Ciebie.

Ich dodatkową zaletą jest piękny bursztynowy odcień antyrefleksu.

Idealne rozwiązanie zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn.

JAI KUDO BlueCare 

 • Problemy z zasypianiem?
 • Zmęczone oczy?
 • Spędzasz ponad 4 godziny przed komputerem/ smartfonem lub innym monitorem?
 • Bóle głowy?

Brzmi znajomo? Dzisiejszy, cyfrowy świat bardzo ułatwia nam życie ale i męczy nasze oczy. Jest na to jednak rozwiązanie!! Szkła okularowe BlueCare 

Gorąco polecamy, sami nosimy!

Twoje oczy są zmęczone??


Oto filmik przygotowany przez firmę JAI KUDO, dzięki któremu uporasz się z problemem a Twoje oczy będą znów wypoczęte.


OKULARY PROGRESYWNE: OBALAMY MITY.

Część ludzi słysząc o okularach progresywnych czuję strach i obawy… Często słyszy się argumenty, że Koleżanka się nie przyzwyczaiła, więc ja też nie dam rady, że to bardzo drogie….😲🤭
Dopiero po rozmowie z optykiem rozwiewają się Wasze wątpliwości, a po odbiorze okularów progresywnych jesteście zadowoleni z dokonanego wyboru.🤓😉

Poniżej kilka faktów i mitów na temat okularów progresywnych, które przybliżą Wam trochę temat:

MITY❗️❗️❗️

1. Okulary progresywne są drogie, nie stać mnie na nie.

Okulary progresywne, tak jak i okulary jednoogniskowe są dostępne w wielu wariantach cenowych – w zależności od konstrukcji, poziomu personalizacji, jakości powłok etc.
Dodatkowo do okularów progresywnych potrzebujemy jedną oprawę korekcyjną w przeciwieństwie do sytuacji, w której kupujemy dwie pary okularów – do dali i do bliży.
Poza tym okulary służą nam długi czas, więc wydatek na nie podzielony na ilość przenoszonych miesięcy jest znacznie lżejszy dla portfela.
Nasz salon udziela również rat 0%, więc zakup staje się jeszcze bardziej przyjemny.

2. Do okularów progresywnych bardzo ciężko jest się przyzwyczaić.

Absolutnie obalamy tę tezę, że do okularów progresywnych trudno się przyzwyczaić. Oczywiście, należy przestrzegać pewnych zasad i rad udzielonych przez optyka oraz potrzeba trochę czasu, ale nie jest to bardzo trudne. Nowoczesne technologie wykorzystane przy projektowaniu i produkcji soczewek progresywnych skracają ten okres do minimum. Aby wykonywanie codziennych czynności stało się przyjemnością, okulary progresywne powinny być dobrane i zamontowane przez optyka, zgodnie z indywidualnymi potrzebami użytkownika. Jeśli montaż szkieł, badanie i pomiary oraz dobór soczewek progresywnych zostały przeprowadzone poprawnie to pozostaję tylko cieszyć się wyraźnym widzeniem na każdą odległość. Przyzwyczajenie polega głównie na nabraniu nowych nawyków użytkowania okularów. Im mniejsza różnica w korekcji między dalą a bliżą, tym łatwiej przechodzimy okres adaptacji. Dlatego też ważne jest, aby okulary progresywne zacząć nosić jak najwcześniej. Nasz salon udziela także gwarancji adaptacji, na podstawie której, jeżeli wystąpią problemy z adaptacją – producenci wymieniają je na okulary jednoogniskowe, lub dwuogniskowe.
Pamiętajmy, że do każdych okularów nasze oko musi się przyzwyczaić.

3.Soczewki progresywne nie korygują wszystkich wad wzroku.

Konstrukcja soczewek progresywnych umożliwia korekcję zróżnicowanych wad wzroku, takich jak: krótkowzroczność, dalekowzroczność lub astygmatyzm. Stosowanie tego typu soczewek zaleca się już w początkowych fazach prezbiopii. Należy obalić mit, że inne wady wzroku ograniczają możliwość noszenia soczewek progresywnych.

FAKTY❗️❗️❗️

1. Okulary progresywne dają możliwość widzenia na każdą odległość bez zmiany okularów.
2. Okulary progresywne nie dają po sobie poznać, że zawierają dodatek do czytania w przeciwieństwie np. do okularów dwuogniskowych z wtopką – co dodaje dodatkowego efektu „odmłodzenia”.
3. Do okularów progresywnych możemy wybrać większość opraw dostępnych na rynku – nie musimy decydować się jedynie na bardzo duże oprawki wbrew temu, co uważają niektórzy Klienci
4. Nasz salon zapewnia Wam gwarancję adaptacji, która zabezpiecza Wasze wydane pieniądze na wypadek chęci rezygnacji z okularów progresywnych.
5. Prawidłowe pomiary, dokładne badanie optometryczne oraz dobranie produktu do wymagań i potrzeb Klienta są bardzo ważne.

Masz jakiekolwiek pytania na temat okularów progresywnych?
Chcesz dowiedzieć się więcej?💁‍♀️
Napisz do nas, albo odwiedź nasz salon i dodatkowo skorzystaj z darmowego badania wzroku! 👀👀👀

Czy antyrefleks jest potrzebny?

Zdecydowanie TAK!!!

Jest to niezwykle ważna dla naszych oczu powłoka. Dzięki niej obraz, na który w danej chwil patrzymy jest bardziej naturalny i czysty. Eliminuje ona powstawanie negatywnych odblasków, minimalizuje natężenie światła odbitego a zwiększa ilość światła przechodzącego, dzięki czemu szkła zyskują wyjątkową przejrzystość. Polepszaja również kontrast widzenia.

Aby lepiej zrozumieć jak działa antyrefleks, wystarczy stanąć przed oknem i spojrzeć na otoczenie znajdujące się za szybą( okulary bez antyrefleksu) a następnie otworzyć okno i porównać, jakość obrazu bez szyby ( okulary z antyrefleksem) – prawda, że jest lepsza?

Powłoka antyrefleksyjna nadaje soczewkom estetyczny wygląd. Gdy jej zabraknie, szkła wyglądają trochę jak lustro. Patrząc na osobę w takich okularach widzimy swoje własne odbicie. A osoba nosząca okulary bez antyrefleksu ma wrażenie, że są one nieustannie brudne lub mleczne.

Błędne będzie również stwierdzenie jakoby szkła z antyrefleksem nadawały się tylko i wyłącznie do pracy przy komputerze. Nic bardziej mylnego, tego typu szkła sprawdzą się w każdych warunkach i zawsze poprawią, jakość naszego widzenia zarówno podczas oglądania telewizji, czytania książki, spaceru czy jazdy samochodem. Również dzieci za każdym razem powinny mieć okulary z antyrefleksem. Świat widziany przez takie okulary jest po prostu ładniejszy a oko mniej się wysila.

Mitem jest stwierdzenie, że okulary z antyrefleksem źle się czyści. Na łatwość utrzymania ich w porządku wpływają dodatkowe powłoki nakładane na antyrefleks, m.in. oleofobowa czy hydrofobowa. Dlatego ważne jest, aby kupować szkła dobrej jakości, takie które będzie się przyjemnie użytkować na co dzień.

Zdjęcie pierwsze to oczywiście soczewka z antyrefleksem, fotografia poniżej to szkło już bez antyrefleksu.

 

Dlaczego pełna korekcja wzroku jest tak ważna?

 

Korekcja wzroku oznacza noszenie okularów lub soczewek kontaktowych w celu poprawy ostrości wzroku.

Poprzez „korekcję” umożliwia się promieniom światła skupianie w jednym punkcie na siatkówce oka, aby uzyskać pełną ostrość widzenia. Nieprawdziwe jest przekonanie, że nie możemy zapewnić pełnej korekcji wzroku, aby nie „rozleniwić” oczu. To mit i do tego bardzo szkodliwy!

Przykładowo: powinnam nosić okulary korygujące krótkowzroczność o wartości -5,00 dioptrii, ale noszę słabsze o wartości -4,00 dioptrii. W tym wypadku promienie światła nadal skupiają się przed siatkówką zamiast na niej! Widziane obrazy są lepszej jakości, ale nie będą idealnie ostre.

Taka „niepełna” korekcja wzroku może zafundować nam: zmęczenie oczu, bóle głowy, a co najgorsze: dalsze pogarszanie wady wzroku! Pełna korekcja wzroku jest niezbędna do odpowiedniego funkcjonowania oczu oraz może zredukować progresję krótkowzroczności! 

Nasze oczy się nie „rozleniwią”, nie muszą „pracować” !

Nasze oczy powinny być w pełnie skorygowane.

Dbajmy o nie i zaufajmy profesjonalistom! Aby zapewnić sobie pełną korekcję wzroku, umów się już dziś na bezpłatne badanie w jednym z naszych salonów: Czarnków, Czerwonak, Kościan, Szamotuły, Trzcianka.

L E N O N K I

 

Nazywane również przez niektórych „babcinymi” okularami to okulary o regularnym okrągłym kształcie. 
Skąd pomysł na określenie ich lenonkami? 

Głównym tego sprawcą był John Lennon – jeden z członków uwielbianego przez wszystkich w latach ‘60 i ’70 zespołu The Beatles.
Był to kształt cieszący się największą popularnością, aż do wybuchu I Wojny Światowej  . Za ich początek możemy przyjąć rok 1880. Dodatkowo okulary te zdobyły jeszcze większe grono fanów po tym jak wykorzystano je w filmie „How I won the war” . Wówczas nazywano je windsors. Cechowała je delikatna druciana oprawka, zagięte zauszniki i brak nosków. Aktualnie ciężko jest wyobrazić sobie np. Ozzy’ego Osbourne’a  czy Whoppie Goldberg  w innych oprawkach jak okrągłe.
Współcześnie windsory mają duże większą soczewkę od tych oryginalnie noszonych przez Lenona. Posiadają noski i często wykonywane są z tworzywa.

Oczywiście są dostępne w naszych salonach !