Okulary progresywne: obalamy mity.
Część ludzi słysząc o okularach progresywnych czuję strach i obawy… Często słyszy się argumenty, że Koleżanka się nie przyzwyczaiła, więc ja też nie dam rady, że to bardzo drogie….
Dopiero po rozmowie z optykiem rozwiewają się Wasze wątpliwości, a po odbiorze okularów progresywnych jesteście zadowoleni z dokonanego wyboru.
Poniżej kilka faktów i mitów na temat okularów progresywnych, które przybliżą Wam trochę temat:
Mit 1: Okulary progresywne są drogie, nie stać mnie na nie.
Okulary progresywne, tak jak i okulary jednoogniskowe są dostępne w wielu wariantach cenowych – w zależności od konstrukcji, poziomu personalizacji, jakości powłok etc.
Dodatkowo do okularów progresywnych potrzebujemy jedną oprawę korekcyjną w przeciwieństwie do sytuacji, w której kupujemy dwie pary okularów – do dali i do bliży.
Poza tym okulary służą nam długi czas, więc wydatek na nie podzielony na ilość przenoszonych miesięcy jest znacznie lżejszy dla portfela.
Nasz salon udziela również rat 0%, więc zakup staje się jeszcze bardziej przyjemny.
Mit 2: Do okularów progresywnych bardzo ciężko jest się przyzwyczaić.
Absolutnie obalamy tę tezę, że do okularów progresywnych trudno się przyzwyczaić. Oczywiście, należy przestrzegać pewnych zasad i rad udzielonych przez optyka oraz potrzeba trochę czasu, ale nie jest to bardzo trudne. Nowoczesne technologie wykorzystane przy projektowaniu i produkcji soczewek progresywnych skracają ten okres do minimum. Aby wykonywanie codziennych czynności stało się przyjemnością, okulary progresywne powinny być dobrane i zamontowane przez optyka, zgodnie z indywidualnymi potrzebami użytkownika. Jeśli montaż szkieł, badanie i pomiary oraz dobór soczewek progresywnych zostały przeprowadzone poprawnie to pozostaję tylko cieszyć się wyraźnym widzeniem na każdą odległość. Przyzwyczajenie polega głównie na nabraniu nowych nawyków użytkowania okularów. Im mniejsza różnica w korekcji między dalą a bliżą, tym łatwiej przechodzimy okres adaptacji. Dlatego też ważne jest, aby okulary progresywne zacząć nosić jak najwcześniej. Nasz salon udziela także gwarancji adaptacji, na podstawie której, jeżeli wystąpią problemy z adaptacją – producenci wymieniają je na okulary jednoogniskowe, lub dwuogniskowe.
Pamiętajmy, że do każdych okularów nasze oko musi się przyzwyczaić.
Mit 3: Okulary progresywne nie korygują wszystkich wad wzroku.
Konstrukcja soczewek progresywnych umożliwia korekcję zróżnicowanych wad wzroku, takich jak: krótkowzroczność, dalekowzroczność lub astygmatyzm. Stosowanie tego typu soczewek zaleca się już w początkowych fazach prezbiopii. Należy obalić mit, że inne wady wzroku ograniczają możliwość noszenia soczewek progresywnych.
FAKTY
- Okulary progresywne dają możliwość widzenia na każdą odległość bez zmiany okularów.
- Okulary progresywne nie dają po sobie poznać, że zawierają dodatek do czytania w przeciwieństwie np. do okularów dwuogniskowych z wtopką – co dodaje dodatkowego efektu „odmłodzenia”.
- Do okularów progresywnych możemy wybrać większość opraw dostępnych na rynku – nie musimy decydować się jedynie na bardzo duże oprawki wbrew temu, co uważają niektórzy Klienci
- Nasz salon zapewnia Wam gwarancję adaptacji, która zabezpiecza Wasze wydane pieniądze na wypadek chęci rezygnacji z okularów progresywnych.
- Prawidłowe pomiary, dokładne badanie optometryczne oraz dobranie produktu do wymagań i potrzeb Klienta są bardzo ważne.
Masz jakiekolwiek pytania na temat okularów progresywnych?
Chcesz dowiedzieć się więcej?
Napisz do nas, albo odwiedź jeden z naszych salonów i skorzystaj z darmowego badania wzroku!