Okulary progresywne: obalamy mity.

Okulary progresywne, czy jest się czego bać? Fakty i mity

Część ludzi słysząc o okularach progresywnych czuję strach i obawy… Często słyszy się argumenty, że Koleżanka się nie przyzwyczaiła, więc ja też nie dam rady, że to bardzo drogie….
Dopiero po rozmowie z optykiem rozwiewają się Wasze wątpliwości, a po odbiorze okularów progresywnych jesteście zadowoleni z dokonanego wyboru.

Poniżej kilka faktów i mitów na temat okularów progresywnych, które przybliżą Wam trochę temat:

Mit 1: Okulary progresywne są drogie, nie stać mnie na nie.

Okulary progresywne, tak jak i okulary jednoogniskowe są dostępne w wielu wariantach cenowych – w zależności od konstrukcji, poziomu personalizacji, jakości powłok etc.
Dodatkowo do okularów progresywnych potrzebujemy jedną oprawę korekcyjną w przeciwieństwie do sytuacji, w której kupujemy dwie pary okularów – do dali i do bliży.
Poza tym okulary służą nam długi czas, więc wydatek na nie podzielony na ilość przenoszonych miesięcy jest znacznie lżejszy dla portfela.
Nasz salon udziela również rat 0%, więc zakup staje się jeszcze bardziej przyjemny.

Mit 2: Do okularów progresywnych bardzo ciężko jest się przyzwyczaić.

Absolutnie obalamy tę tezę, że do okularów progresywnych trudno się przyzwyczaić. Oczywiście, należy przestrzegać pewnych zasad i rad udzielonych przez optyka oraz potrzeba trochę czasu, ale nie jest to bardzo trudne. Nowoczesne technologie wykorzystane przy projektowaniu i produkcji soczewek progresywnych skracają ten okres do minimum. Aby wykonywanie codziennych czynności stało się przyjemnością, okulary progresywne powinny być dobrane i zamontowane przez optyka, zgodnie z indywidualnymi potrzebami użytkownika. Jeśli montaż szkieł, badanie i pomiary oraz dobór soczewek progresywnych zostały przeprowadzone poprawnie to pozostaję tylko cieszyć się wyraźnym widzeniem na każdą odległość. Przyzwyczajenie polega głównie na nabraniu nowych nawyków użytkowania okularów. Im mniejsza różnica w korekcji między dalą a bliżą, tym łatwiej przechodzimy okres adaptacji. Dlatego też ważne jest, aby okulary progresywne zacząć nosić jak najwcześniej. Nasz salon udziela także gwarancji adaptacji, na podstawie której, jeżeli wystąpią problemy z adaptacją – producenci wymieniają je na okulary jednoogniskowe, lub dwuogniskowe.
Pamiętajmy, że do każdych okularów nasze oko musi się przyzwyczaić.

Mit 3: Okulary progresywne nie korygują wszystkich wad wzroku.

Konstrukcja soczewek progresywnych umożliwia korekcję zróżnicowanych wad wzroku, takich jak: krótkowzroczność, dalekowzroczność lub astygmatyzm. Stosowanie tego typu soczewek zaleca się już w początkowych fazach prezbiopii. Należy obalić mit, że inne wady wzroku ograniczają możliwość noszenia soczewek progresywnych.

FAKTY

  1. Okulary progresywne dają możliwość widzenia na każdą odległość bez zmiany okularów.
  2. Okulary progresywne nie dają po sobie poznać, że zawierają dodatek do czytania w przeciwieństwie np. do okularów dwuogniskowych z wtopką – co dodaje dodatkowego efektu „odmłodzenia”.
  3. Do okularów progresywnych możemy wybrać większość opraw dostępnych na rynku – nie musimy decydować się jedynie na bardzo duże oprawki wbrew temu, co uważają niektórzy Klienci
  4. Nasz salon zapewnia Wam gwarancję adaptacji, która zabezpiecza Wasze wydane pieniądze na wypadek chęci rezygnacji z okularów progresywnych.
  5. Prawidłowe pomiary, dokładne badanie optometryczne oraz dobranie produktu do wymagań i potrzeb Klienta są bardzo ważne.

Masz jakiekolwiek pytania na temat okularów progresywnych?
Chcesz dowiedzieć się więcej?
Napisz do nas, albo odwiedź jeden z naszych salonów i skorzystaj z darmowego badania wzroku!